Rosana is officieel Nederlander
Rosana Ramos Narváez (39) kwam vanuit Venezuela via Barcelona uiteindelijk 4,5 jaar geleden voor de liefde naar Oude Pekela om samen te wonen met haar Anton. Vandaag (donderdag) werd zij door burgemeester Jaap Kuin in een korte ceremonie genaturaliseerd tot Nederlander.
De van oorsprong Venezolaanse vindt het hier prachtig. Ook het weer is koren op haar molen omdat ze – het klinkt misschien gek – niet zo van het hele warme weer houdt.
Rosana woont en werkt dus al wat langer in Nederland, maar ze heeft nog wel een grote droom. In haar Spaanse leven in Barcelona stond ze voor de klas als lerares Engels en dat zou ze heel graag hierin Nederland ook weer gaan doen.
De Nederlandse taal is nu nog iets van een barrière, maar ze gaat er alles aan doen om haar droom te verwezenlijken.